loader image

Hakkımızda

unsal sığrı ikon logo

Hakkımızda

Ünsal Sığrı Danışmanlık A.Ş., Yönetim - Strateji – Kurumsal Gelişim - Girişimcilik alanlarında danışmanlık yapan bir danışmanlık şirketidir. Şirket danışmanlık süreçlerinde Kapasite Artırımı ve Ekosistem Tasarımı yaklaşımlarını benimsemektedir. Yılla boyunca özel sektör işletmelerinde kurumsal gelişim projeleri başarıyla yürütülmüş, bir çok kamu kurumunda ise danışmanlık ve eğitim faaliyetleri icra edilmiştir.

Kurucu Prof. Dr. Ünsal Sığrı, OSTİM Teknik Üniversitesinde “İşletme Yönetimi” öğretim üyesi ve Rektör Yardımcısıdır. Liderlik, Stratejik Yönetim ve Planlama, Örgütsel Değişim ve Gelişim, Örgütsel Davranış, alanlarında çok sayıda uluslararası ve ulusal kitabı, makalesi ve bildirisi bulunmaktadır. Prof. Sığrı, Türkiye’deki çok sayıdaki profesyonel iş insanının, arabulucunun, uzlaştırmacının ve Kobi Danışmanının yetişmesinde katkıda bulunmuştur. Kamu ve özel sektörde birçok şirket ve kurumda kamu ve özel sektör yöneticilerinin mesleki gelişimlerinde eğitimler vermiştir. TOBB UYUM’un danışmanlığını yürütmekte olan Sığrı, birçok firmanın-kurumun eğitim akademilerinin kurulmasında öncülük yapmış ve uluslararası iş müzakerelerinde müzakerecilik yapmıştır.

Prof. Sığrı yıllarca Yönetim Danışmanı olarak görev yaparak, Türkiye'de ve yurt dışında özel ve kamu sektör şirketlerine Kurumsallaşma, Değişim Yönetimi, Stratejik Planlama konularında danışmanlık yapmıştır. Prof. Sığrı, uçtan uca girişimcilik danışmanlığı yapmaktadır. Girişimcilik ekosistemleri ve risk sermayesi piyasalarında deneyimlidir, Prof. Sığrı, start-up-kitle fonlaması-girişim sermayesi-melek yatırım ağları/şirketlerine danışmanlık yapmaktadır. Ayrıca girişimcilere ve start-up'lara rehberlik etmekte ve kolaylaştırıcılık yapmaktadır.

Şirketlerin birleşme & devralma müzakerelerine yardımcı olan ve şirketler arasındaki sözleşmesel uyuşmazlıkların çözümünde arabulucu rolü oynayan Dr. Sığrı, AB, Avrupa Konseyi, BM, UNDP, UNICEF, GIZ ve KfW gibi uluslararası kuruluşlar bünyesinde projelerde yürütücü ve uygulayıcı olarak görev yapmıştır. Bireysel Katılımcı Yatırım Ağında Hazine Bakanlığı Melek Yatırımcılık lisansına sahiptir. Şirketlere Yapay Zeka desteği sunan bir yüksek teknoloji şirketinin ortağıdır.

Ünsal Sığrı Referansları